Nazar ve Göz Değmesi

Yaşadığımız toplumda bazıların nazar adı verdiği bazılarımızın da göz değmesi olarak adlandırdığı bu mistik olayın gerçeğini sizlere anlatalım.

Halk arasında nazar yada göz değmesi diye bilinen bu mistik alana bir yolculuğa çıkmak ister misiniz? O halde bu makaleyi dikkatlice okuyun çünkü sizin için önemli bilgiler vereceğiz. Öncelikle nazar değmesine karşı önlem olarak bir takım dua ve koruma muskaları vardır ama bunlara daha sonra değineceğiz. Önce nazarın yada göz değmesinin ne demek olduğunu anlamamız gerekir daha sonra bunlardan nasıl korunabilirsiniz bu konuya geçeriz.

Göz değmesi tüm müslüman toplumu tarafından bilinen ve kabul edilen bir realitedir. Bunu inkar edecek bir müslüman olacağını düşünmüyoruz. Peygamberimiz ve yüce yaratıcımız Allah tarafından bizzat nazarla ilgili gerçekler biz insanlara açık bir şekilde bildirilmiştir. Nazar aslında bir kötülüğün insan üzerindeki olumsuz etkisidir. Bu etki insandan insana bir göz temasıyla geçebilir. Bu yüzden insanlarla uzun süreli göz teması kurmak sizin göz değmesine maruz kalmanıza neden olabilir.

Göz değmesi kişiler üzerinde oldukça kötü etkilere neden olur. Bu tür insanlar sürekli gergin ve kendilerini halsiz hissederler vücutlarında kırılganlık hissederler. Bu yüzden insan içine çıkmak istemezler ve sosyal ortamlardan mümkün olduğunca uzak durmaya gayret ederler. Bunları nazarın insanlar üzerindeki kötü etkileridir bunlardan korunmanın ve kurtulmanın elbette yolları vardır. Örneğin bazı dualar okuyarak başkasının bize göz değdirmesinden korunabiliriz yada göz değmesini engelleyecek bir muska sayesinde bu olumsuzluklardan uzak kalmamızı sağlayabiliriz.

Bazı insanlar nazarın büyü olduğunu düşünüyorlar bu tamamen bilgisizlikten kaynaklanan bir düşüncedir. Çünkü nazar ve büyü tamamen farklı şeylerdir bu yüzden birbirine karıştırılmaması gerekir. Büyü kasıtlı olarak birinin size karşı yaptırdığı bir işlemdir nazar değmesi tamamen farkında olmadan karşıdaki kişinin bakışlarıyla sizi olumsuz enerji yüklemesinden meydana gelir. Göz değmesine uğrayan kişilerin bu durumdan kurtulmaları için sizlerle bazı dualar paylaşacağız.
goz degmesi nedir
Yukarıda verdiğimiz bilgiye peygamber efendimizin nazar hakkında söylediği hadisleri görüyorsunuz, bunu niye yazdık söyleyelim. Bazı insanları göz değmesine inanmazlar bunların hikaye olduğunu söylerler ama bu insanları bu yanlıştan çevirmek için size peygamber efendimizin sözleriyle yanıt vermek istedik.

Nazar Duası

Şimdi sizlerde başka bir nazar duası paylaşıyoruz. Göz değmiş kişilerin aşağıdaki duayı gece yatmadan en az bir kez okumalarını önerilir.
nazar duasi
Nazar gözümüzle göremediğimiz bir durumdur lakin bunu göremememiz bunun olmadığı anlamı taşımaz. İnsanlar yaradılış olarak hayvanlara rağmen düşünebilen canlılardır. Bizim duyularımız hayvanlarda yoktur bu nedenle bizler gözle göremediğimiz güçleri hislerimizle algılayabiliriz. Yüce yaradan bize bu özelliği vermiştir. Bu nedenle bazı şeyleri göremesek de bunları hissedebiliriz. Nazar ve göz değmesi tam olarak gözlerimizle yada duyu organlarımızla göremeyeceğimiz fakat hislerimizle anlayabileceğimiz mistik bir güçtür. Bu nedenle üzerinde göz değmesi olduğunu düşünen kişilerin bir hocaya giderek kendilerini okutmaları faydalı olacaktır. Diğer korunma yolu ise nazar için yaptıracağınız özel bir koruma muskası veya vefki olabilir. Bu vefkleri medyumlara yada hocalara sorarak yaptırabilirsiniz.

Sizi göz değmesinden uzak tutacak bir çalışma yaptırmak isterseniz hocamıza bu konuyu danışmanızı tavsiye ederiz. Hocamıza Mail: medyumdestek@gmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.