İLETİŞİM

Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere Türkiye ve dünyanın her yerinden değerli hocamıza soru ve isteklerinizi rahatlıkla ulaştırabilirsiniz.

MEDYUM MUHAMMED HOCA

Mail: medyumdestek@gmail.com

Hepinizin birbirinden farklı konularda sorunları olabilir. Esas konu sorunların olması değil bu sorunların üzerine odaklanıp gerçek anlamda bunu çözmek için nasıl bir adım atacağınızdır.

Eğer bir şeyin olmasını yürekten istiyorsanız bunun için ne gerekiyorsa o şekilde stratejik olarak mümkün olan en doğru kararları almanız size gelecekte büyük avantajlar sağlayacaktır.  Başımıza gelen sorunun niteliği yada niceliği ne olursa olsun çözümü olmayan hiç bir durum yoktur. Sadece içinde bulunduğunuz negatif ruh hali size bazen çözümü gösteremez.

Hocamızın kendi sözleriyle ” Sevgili kardeşlerim; Allah’ın huzurunda yemin ederim ki bakımlarınızı hiç bir yanlışlığa meydan vermeden yapıyorum. Bu yüzden bana soracağınız her soruya büyük hassasiyet veriyorum. Günün dilediğiniz saatinde mesajlarınızı yazabilirsiniz, ben sırayla tüm mesajlarınıza cevap veriyorum.”

Sorunsuz bir yaşam yada sorunsuz bir insan düşünmek mümkün değil. Zaten bir insan eğer benim hiç sorunum yok diye bir iddia da bulunuyorsa büyük ihtimalle samimi olmadığının göstergesidir. Bazı insanlar yapısı gereği yaşadıkları sorunları diğer insanlarla paylaşmak yerine kendi içlerinde bu sorunlarla bilikte yaşamayı tercih ederler.

Bu sorunlar bir gün öyle bir büyük seviyeye ulaşır ki artık bu duruma ya çıldırma noktasına gelirler yada en yakında bulunan kendisine yakın bir insan seçerek bu sorununu o insanla paylaşma yolunu seçerler. Unutmayın ki içe atılan her sorun size ileride daha büyüyerek, daha çok güçlenerek geri dönecektir. Bastırılmış her duygu yada içe atılan her sorun bir gün patlama noktasına gelerek bu insanlara büyük zarar verecektir.

Önemli olan konu şudur ki, hocamızdan yardım alan tüm insanlar bu yaşadıklarını sorunların daha önce neden hocamıza anlatmadıkları için çok pişman olduklarını, gereksiz bir acı çektiklerini dile getiriyorlar.

Örneğin dişiniz ağrıdığı zaman bunu ertelemek size bir şey kazandırmaz sadece sonucu geciktirirsiniz oysa bu sorununuz başladığı anda bu işe çözüm bulmuş olsanız yani bir doktora gitmiş olsanız ileride yaşayacağınız gereksiz acılara yol açmayacaktır.

Unutmayın! Sorunsuz bir yaşam yoktur ama çözümsüz bir sorun da yoktur. Kendinize eziyet edip boşa acı çekmeyin. Sorunlarınız için mutlaka hocamızla temasa geçin.