Gerçek Medyumlar

Gerçek Medyumlar

Güncelleme:

Gerçek medyumlar paranormal yetenekleri olan insanlar insanlardır. Sıra dışı olağanüstü yeteneklere sahip olanlara medyum denir. Peki gerçek medyumluk nedir? Bir insanı medyum yapan özellikler nelerdir? Psişik güçlere sahip olan bu insanların kişisel özellikleri nelerdir? Şimdi bu sorulara gelin hep birlikte yanıt arayalım.

Öncelikle gerçek medyumlar kavramının altını çizmek istiyorum çünkü dürüst medyum kavramını iyi anlamadığımız zaman gerçek medyumlar hakkında rasyonel bilgiye ulaşamayız. Basında çıkan ünlü medyumlar hakkında yayınlanan haberler ne kadar gerçeği yansıtıyor? İsmini sürekli duyduğumuz medyumların arasında en iyi medyum kimdir? Bu soruların hepsine detaylı bir şekilde cevap vermeye çalışacağım.

Aslında medyumluk suistimale açık bir alandır, bu nedenle halkımız gerçek medyumlar hakkında yeterli doğru bilgiye sahip değildir. Bu nedenle medyumlar hakkında pek çok yanlış düşünce ortalıkta dolaşıyor. Doğru bilginin doğru kaynaklardan alınması gerekir aksi halde bilgi kirliliği içinde kayboluruz.

Gerçek Medyumlar

Dürüst Medyum

Aslında medyum kelimesinin gerçek anlamını bilen insan sayısı çok azdır. Bunun nedeni ise toplum olarak sahip olduğumuz yanlış düşünceler ve bilgiye yanlış kaynaklardan ulaşmamızdır. Okumayan, araştırmayan bir toplum yapımız olduğu için her konuda olduğu gibi bu konuda da maalesef doğru bilgilere sahip değiliz.

Dürüst medyum kimdir? Diye bir soru sorduğumuzu düşünelim. Acaba cevabımız ne olurdu! Elbette insanların zaaflarını kullanmayan, onlara gerçekten yardım eden kişilere dürüst medyum diyebiliriz. ilmi yeteneklerini kendi kişisel özellikleri ile birleştiren ve bu birikimi kullanarak diğer insanlara fayda sağlayan kişilere güvenilir medyumlar diyebiliriz.

Gerçeği saklayan ve insanların zayıf noktalarını kullanarak onlardan kişisel ve maddi çıkarlar sağlayan kişilere gerçek medyumlar demek elbette doğru olmaz. Bu nedenle gerçek olan ile sahte olanı ayırt etmek gerekir. Kötü niyetli bir kaç medyumdan dolayı diğer iyi niyetli medyumları yargılamak adil olmaz.

En İyi Meydum

İnsanlar var olduğu sürece ihtiyaçlar da var olmaya devam edecektir. Bir ihtiyacın karşılanması için kişinin doğru insanlardan yardım alması gerekir. Yanlış kişilerin yardımı bize fayda sağlamaz, o halde doğru ve yanlış olanı ayıran ince çizgi nedir? Bunu bilmemiz gerekir.

En iyi medyum dediğimizde şu soruyu da kendimize sormamız gerekir: Kime göre en iyi medyum? Neye göre en iyi medyum? Bu sorunun cevabı kişiye göre değişir çünkü büyü yapan medyumlar bazı konularda yetenekli olabilir ve diğer konularda yetersiz kalabilir.

Örneğin bir doktoru ele alalım, kalp doktoru sadece kalp hastalıkları konusunda bilgi sahibidir, diğer konularda kalp doktoruna güvenmek doğru olmaz. Eğer kulağınız ağrıyor ise kulak, burun, boğaz doktoruna görünürsünüz. Medyumluk hizmetlerini de tıpkı buna benzetebiliriz. Aşk büyüsü yapan bir medyum ile kara büyü yapan bir medyumun yetenekleri tamamen farklı olabilir.

Bundan dolayı en iyi medyum kavramı göreceli bir kavramdır ve cevabı yoktur. Sadece olayları kategori ederek en iyi medyum kimdir sorusuna yanıt verebiliriz. Hangi konuda yardım almak istiyorsak o konuda uzman olan medyuma başvurmamız gerekir.

Ünlü Medyumlar

Gerek sosyal medyada, gerek görsel medyada ünlü medyumlar hakkında pek çok haberle karşılaşıyoruz. Televizyonlarda ve diğer sosyal alanlarda ünlü medyumların reklamları biz farkında olmasak bile sürekli yapılıyor. Bu reklamların etkisine kapılarak bizlere ünlü medyumlar diye tanıtılan bu insanlara güveniyoruz.

Peki bu insanlara güvenmekle hata mı yapıyoruz? Aslında evet. Özellikle magazin haberlerinde sürekli gündeme gelen bu kişileri gerçek medyumlar diye kabul etmek doğru değil. Gerçek medyumlar bu türden magazinsel haberler ile gündeme gelmeyi doğru bulmazlar.

Kıymetli okurlarım; her meslekte olduğu gibi medyumluk hizmetleri alanında da yanlış insanlarla karşılaşabiliriz. Bütün bu durumlar umudumuzu kaybetmek için gerekçe değil. Bunun yerine yardım alacağımız kişiyi çok iyi araştırarak kararlarımızı alırsak mümkün olduğunca daha az hayal kırıklığı yaşarız.

Bir cevap yazın