Nazar Değmesi

Hemen herkes bu cümleyi kendi yaşadığı çevresinde birilerinden duymuştur, nazar gelmek ve nazar değmesi, bu mistik gerçek hakkında bilgi edinelim. Sevgili ziyaretçilerimizden özellikle bu yazımızı büyük bir sabırla sonuna kadar dikkatli bir şekilde okumalarını tavsiye ediyoruz çünkü bu yazıyı okuduğunuzda sizi ileride nazar ile ilgili nasıl bir tehlike bekliyor bunu çok iyi bilecek ve buna göre önceden önlemler alacaksınız.

Nazar Nedir
Bilindiği üzere nazar dinimizce de kabul edilen, peygamber efendimizin de pek çok sefer üzerinde durduğu ve biz müslümanları uyardığı ciddi bir konudur. Her kim nazarı önemsemez ve buna karşı bilgili olmazsa bilsin ki o insan büyük bir hata yapıyordur. Nazar gerçeğini bu yazımızı okuduğunuzda çok daha iyi anlayarak ona göre fikrinizi değiştireceğinizi bundan böyle nazar konusunun ne kadar önemli bir konu olduğunu çok daha iyi idrak edebileceksiniz.

Halk arasında göz değmesi, nazar değmesi yada nazar gelmek gibi bir takım ifadelerle adlandırılan nazar gerçeği nedir, gelin bunun üzerinde yoğunlaşalım. İnsan yapısı itibari ile diğer insanlardan farklı özellikler taşıyabilir. Kimi insan çok daha sık nazara geldiği gibi kimisine nazar değmez. Bu tamamen kişilik ve ruh yapımızla doğru orantılı bir durumdur. Bazı insanlar nazardan korunmak için göz satın alırlar aslında bunların hepsi toplum tarafından bilinen bir yanlıştır. Nazardan korunmak için nazar boncuklarından yardım beklemek kesinlikle dinimizin gerçekleriyle bağdaşmaz. Lütfen bu tür halk hurafelerinden uzak durun.

Nazardan Nasıl Korunulur

En etkili yöntem aslında evinizde yada üzerinizde nazar karşı sizi koruyacak bir muska bulundurmanız olacaktır. İyi bir hoca tarafından yapılan bu muska sizi nazarın kötü etkilerinden kesinlikle büyük ölçüde korur ve sizi tüm uğursuzluklardan uzak tutar. Nazardan korunmak için bir diğer metod ise sürekli nazara gelen insanların bir hocaya giderek üzerlerine okutmaları da çözüm olacaktır. Yalnız hocaların yapacağı bu okuma size geçici bir koruma sağlar bunu en az 3 ayda bir defa tekrar ettirmek gerekir aksi halde bu okumanın tesiri 90 günden sonra azalır ve nazara karşı yeniden savunmasız ve açık kalabilirsiniz. Bu ayrıntıya lütfen dikkat edelim.

Nazar Gelmek
Bilinmelidir ki nazara gelmek başkasının bize olan kıskançlığından yada kötü bakışından kaynaklanacağı gibi birde düşmanınız tarafından size yapılan bir nazar muskası yüzünden bu kötü durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle bazı kindar insanların kıskanç bakışları sizin nazara gelmenize neden olabilir. Örneğin küçük bebeklerin yetişkinlere oranla nazara gelmesi olasılığı daha yüksektir çünkü onlar bu kötü enerjiye daha açık ve savunmasız doğarlar. Bu nedenle ailede yada yakın çevrenizde hoşlanmadığınız birisi varsa bunu mümkün olduğu kadar eğer evinizde bir bebek varsa bu bebekle göz teması kurmasını engellemeye çalışın. Nazarın geçmesi büyük ölçüde karşılıklı göz temasıyla diğer insana aktarılmaktadır. Eğer kötü niyetli ve kıskanç biri sizinle göz temas kurarsa ondaki negatif enerjiyi bütün bedeninizde hissedersiniz. Bunu yaşamayan insan yoktur heralde. Bazı insanlara kanımız ısınmaz onlarda negatif bir hissederiz işte bu tip insanlar diğer insanlara nazar değmesine neden olabilirler. Mümkün olduğunca bu tür insanları hayatınıza sokmamanızı öneririz.

Nazar Değmesi Nasıl Anlaşılır
Hepinizin merakla takip ettiği bu konuyu sizinle paylaşalım; nazara gelen insanların gözlerinde bir ağırlık oluşur, bedensel olarak kendilerini yorgun ve güçsüz hissederler. Sürekli üzerlerinde uyku hali baş gösterir. Ruhları sürekli sıkılır, hiç bir şey yapmak içlerinden gelmez. İşte bunlar nazara gelen insanların davranış ve ruh hallerine en iyi kanıtlardır. Ayrıca bu insanların evlerinde sürekli negatif bir enerji hali var olduğundan evin içinde sürekli bir şeyler düşer yada kırılır. pek çoğunuz buna şahit olmuşsunuzdur. Bazı insanların evlerindeki su bardakları yada çay bardakları sürekli kırılır yada tabaklar sık sık kırılır bu durumda o hanenin üzerinde kesinlikle büyük bir nazar vardır demektir. Bundan korunmak için hemen iyi bir hocadan sizi ve ailenizi koruyacak güçlü bir nazar karşı korunma muskası yazdırmak şarttır. Bu şekilde hem kendinizi hemde ailenizi nazarın kötü etkisinden uzak tutabilirsiniz.

Bakın yüce yaratıcımız Allah, bize gönderdiği kutsal kitapta nazarı nasıl bize bildirmiş.
nazar değmesi
Yukarıdaki ayette de görüldüğü gibi nazar bir hurafe değildir birinci kaynaktan yani Allah tarafından bize bildirilmiş bir gerçektir. Bu nedenle nazarın gerçek olmadığını düşünen insanları bu konuda uyarmak istiyoruz. Aslında siz nazarı inkar ederken kutsal kitabımızı da inkar etmiş oluyorsunuz, bunun farkında olsanız da olmasanız da gerçek budur sevgili din kardeşlerimiz.

Daha öncede söylediğimiz gibi iki insan karşı karşıya geçip karşılıklı birbirlerinin gözlerinin içine bakmaya çalışsalar bunu uzun süre gerçekleştiremezler. Bunun sebebi nazardır. Bu bakışma esnasında nazarın gücü devreye girer ve her iki insanda bu durumdan rahatsız olur bu yüzden insanlar uzun süre birbirlerine bakamazlar. Genelde içe dönük kişilerin, bakışlarını kaçıran kişilerin, gözleri iri olan insanların diğer kişilere nazar vermesi daha kolay olur. Bu tip insanların farkında olarak yada farkında olmadan karşısındaki insana nazar geçirmesi yüksek olasılıktır. Yine bir başka örnek ise etrafımızda sokakta dolaşan ve açık giyinen kızların nazar gelme olasılığı daha yüksektir çünkü onları üzerinde sürekli başka erkeklerin bakışı vardır. Bu nedenle özellikle güzel kızların yada yakışıklı erkeklerin nazar gelme olasılığı diğer insanlara göre iki kat daha fazladır.
goz degmesi
Peygamber efendimizin nazardan korunmak için bir tavsiyesini sizlerle paylaşarak yazımıza son veriyoruz. Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur.
nazardan korunma
Hepiniz için nazardan uzak, kötülükten uzak, mutlu bir yaşam dileriz.

Lütfen bir yorum yazın, yorumlarınız bizim için çok değerli.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.