Medyumluk ve Gizli İlimler

Bu bölümde sizlere medyumluk ve medyumların kullandığı gizli ilimler hakkında bilgi vermek istiyorum, böyle medyumluk sanatının ne anlama geldiğini çok daha iyi kavrayacaksınız.

Tarih boyunca dünya üzerine adı bir şekilde duyulmuş yada hiç bir şekilde kendisini tanıtmak istememiş pek çok medyum gelip geçmiştir. Geçmişin uzun listesinde yer almış çok değerli medyumları yeryüzü ağırlamıştır. Tüm insanlığa yaptıkları katkılarla tanınan bu gizli kahramanların çoğumuz farkında olamadık. Pek çoğumuzda bu ilimlere gözümüzü kapamayı tercih ettik. Aynı zamanda bu ilimlerden yararlanamadık.

Genel olarak insanlar aldıkları toplumsal deneyimlere göre medyumlara güvenemiyorlar. Aslında haksız da sayılmazlar. Gerçekten çok değerli medyumlar olduğu gibi bunların adını kullanarak kişileri kandıran bir takım şarlatan medyumlar da her dönem kendilerini göstermişlerdir. Tarihin bu gizemli sayfalarında pek çok ünlü medyum bu şarlatanlara rağmen yer almayı başarmışlardır.

Ortalama olarak bir medyumun bilmesi gereken en az 3 adet gizli ilimler dalı olmalıdır çünkü bazı vefklerin hazırlanması için örneğin sadece havas ilmini bilmek yeterli olmaz buna ek olarak diğer gizli imlerinde bilinmesi ihtiyaçtır. Aksi halde hazırlanan vefkler sonuç vermez. O halde ilk kural bu alanda hizmet veren kişilerin bir takım ilimleri bilmesi gerektiğidir. Konu bazen ayrılan bir çifti birleştirmek olabilir, bazen sevgilisi tarafından ortada bırakılan bir insan olabilir, bazen de üzerinde büyü olan bir kişinin bu büyüden kurtulmak için yaptıracağı koruma vefkleri olabilir. Bu tılsımların hazırlanması için her zaman gizli ilimlerden faydalanılır.

Çoğunuz kitapçılarda bu konuyla ilgi piyasada satılan kitaplar görürsünüz. Bunların hemen hepsi boş ve anlamsız kitaplardır. Bu kitapları kitapçıların raflarında görmeniz mümkün değildir ancak bu kitapların sahtelerini bu raflarda görebilirsiniz. Bunları satın almak için boşuna paranızı vermenize gerek yok. Gizli ilimler kitapları oldukça sınırlı sayıdadır ve bazı değerli medyumların elinde vardır. Bunları piyasada bulmanız mümkün değil bu nedenle böyle bir kitap satın almak istiyorsanız bunu bulamayacağınızı sizlere söyleyelim. Taklit kitapları bulma şansınız elbette var hatta bütün kitapçılarda bu tür taklit olan baskıları bulabilirsiniz.

Medyumluk sonradan öğrenilen bir meziyet değildir, bu insanlar yapıları gereği bir takım yeteneklerle doğarlar bu yeteneklerini daha sonra çocukluk zamanlarında keşfetmeye başlarlar. Ön görüleri oldukça yüksek olan bu insanlar gerçekten özel güçlere sahip olmaları sebebiyle diğer insanlardan daha farklı algılanırlar. Sıradan bir insan bir medyumla tanıştığında biraz garip olduğunu düşünebilir. Unutmayın ki bu insanlar bizim fiziksel dünya algımızın dışındaki varlıklarla temas haline geçebilirler. Sıradan bir insan sadece fiziksel olarak yaşadığı nesnel dünyanın realitesini algılar fakat bir medyum için bu durumdan çok daha ilerisi söz konusudur. Fiziksel sınırların dışında yaşayan varlıkları görmek ve onlardan haber almak gibi bir takım gizli güçleri vardır.

Gizli ilimlere merak salan kişiler hocamıza yazarak merak ettikleri konuları kendisine sorabilirler.

1 Yorum

  1. Anonim

    Merhaba Hocam Sizden Bir Konuda Yardım İstiyorum.

    Eski Eşyaların İçinde Bir Tane Muska Şeklinde Ceylan derisi  Üzerine

    arapça harflerle yazılmış birşey bulduk . Bunun Ne Olduğuna Dair Bize

    Bilgi Verebilirseniz Çok Memnun Oluruz . 

Lütfen bir yorum yazın, yorumlarınız bizim için çok değerli.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.