Büyü Çeşitleri

O kadar çok büyü çeşitleri vardır ki, bunları sıralamak ve buraya yazmak teknik olarak ve zaman olarak mümkün olmaz, bu büyülerin nasıl yapıldığı ise tamamen ayrı bir başlık altında incelenmesi gereken diğer bir başlıktır.

Büyü çeşitleri, oldukça fazladır. Örneğin ak büyü tamamen zararsız bir büyüdür. Bu tılsımın amacı bir insanın üzerindeki olumsuzlukları gidermek ve o insanın üzerindeki tüm uğursuzlukları uzaklaştırmak için yapılır. Bu nedenle iyi niyetli bir tılsımdır. Kara büyüde durum tam tersidir. Kesinlikle başka bir insana ciddi bir zarar vermek için uygulanır. Bir çok kara büyü çeşidi var ama bunlara burada kategorize etmeyeceğiz. Bir diğer çok ihtiyaç duyulan tılsım papaz büyüsüdür, heralde bu büyüyü duymayan kalmamıştır. Halk arasında belkide adını en çok duyduğunuz büyü budur. Genel olarak amacı evden uzaklaşan erkeği evine bağlamak, başka kadınlara ilgi duymasını engellemek, diğer kadınlara karşı erkeğin cinsel isteğini azaltmak gibi amaçlara hizmet eden bir büyüdür. Kaşık büyüsü aynı zamanda hem masum hemde zararlı bir büyü şeklidir. Amacı bir insanı aşık etmek, ilgisini çekmek olduğu gibi aynı zamanda kaşık büyüsünün iki insanı ayırmak gibi etkiside vardır. Kaşık büyüsünün nasıl bir sonuca hizmet edeceğini bu büyüyü hazırlayan medyum karar verir ve bu amaca uygun bir şekilde hazırlar.

Büyü malzemeleri her türlü materyalden oluşabilir, bunları sınıflandırmak imkansızdır. Binlerce malzeme büyü malzemesi olabilir. Örneğin canbar büyüsü hazırlanırken ceylan derisi kullanılır, sabun büyüsü hazırlanırken sabuna ve toplu iğneye ihtiyaç duyulur. Bu malzemeler hakkında kesin ve net bir liste vermek zordur. Safrandan tutun mürekkebine kadar farklı farklı malzemeler kullanılarak hazırlanan büyüler vardır. Bazı büyüler hazırlanırken özellikle çok az bulunan malzemelerden faydalanılır zaten bazı büyülerin çok pahalı olmasının sebebi budur. Yurt dışından gelen ve Türkiye’de olmayan bitkisel malzemeler vardır bunları tedarik etmek oldukça güç ve pahalıdır o nedenle medyumlar bu ithal malzemelerle bir büyü yaparlarken size bunun maliyetli bir tılsım olduğunu mutlaka söylerler.

Büyü nasıl yapılır, bunu merak edenler internet sayfalarında büyü tarifi arayıp duruyorlar. Gerçek olmayan saçma sapan büyü tariflerine ulaşıp bunları kendileri yapmayı deniyorlar. Elbette sonucu alamıyorlar. Bu iş tamamen ayrı bir uzmanlık alanıdır normal bir insanın bunları yapması mümkün değildir. O yüzden sizlere önerimiz vaktinizi internetten bulduğunuz asılsız büyü tariflerini uygulamakla boşa harcamayın, hiç bir şey değişmeyecektir.

Büyü çeşitleri sayısal olarak o kadar fazladır ki hepsini bir kitaba toplasak heralde 1000 sayfalık kalın bir kitaba ancak sığdırırdık. Böyle bir kitabı piyasada bulmanız zaten mümkün değil buda ayrı bir konu. Evet piyasada satılan bazı sahtekarların büyü kitapları mevcut ama bunların hepsinin safsata olduğunu unutmayın gidip bu kitaplara para verip boşuna vaktinizi bu kitapları okuyarak harcamayın.

Büyü ve çeşitleri hakkında elbette yazılacak daha çok ayrıntı var ama hepsini buraya yazamayız lütfen merak ettiğiniz konular için hocamızla temasa geçin.

Lütfen bir yorum yazın, yorumlarınız bizim için çok değerli.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.